Nerwowość po upadku z wysokości

W wieku 16 lat mialam wypadek z 4 pietra. Zastanawia mnie czy problemy emocjonalne ,ktorych doswiadczam od lat maja jakis z tym zwiazek? Mama mowi ze po upadku nigdy nie bylam juz taka sama. Jestem nerwowa, doswiadczam ciaglych "chustawek" nastroju. Nie biore rzdnych lekow ani chormonow, jestem fizycznie zdrowa, a w zyciu prywatnym jest stabilizacja. Mam 30 lat i czasem nie rozumiem skad ataki strachu niepokoju napady zlosci nie stwerdzono u mnie depresji

Zastanawia mnie jak Pani zapamiętała swój wypadek w wieku 16 lat. W jaki sposób zapisał się on w Pani pamięci? Pisze Pani jedynie jak postrzega to zdarzenie Pani mama. Traumatyczne zdarzenia mogą zostawiać ślady emocjonalne w naszej pamięci w postaci objawów, o których Pani pisze. Mogą, ale nie muszą, ponieważ ważniejsze jest to jak Pani zapamiętała to zdarzenie, a nie jakie było ono w istocie. Nie pisze Pani czy była Pani hospitalizowana po tym zdarzeniu, czy rozmawiała Pani z psychologiem, od jak dawna doświadcza Pani trudności emocjonalnych? Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem/ psychoterapeutą. Podczas spotkań będzie Pani miała możliwość bliższego przyjrzenia się swoim emocjom i zrozumienia ich, niezależnie od tego jakie jest ich źródło.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

pytanie, co zostało uszkodzone neurologicznie a co jest problemem psychologicznym..odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza