Nerwowy związek z chłopakiem

Jestem z chłopakiem 3 lata.Nasz związek od długiego czasu jest bardzo nerwowy,On denerwuje sie przed spotkaniem ze mna, a ja nie potrafię zrozumieć jego obaw.Bardzo mnie kocha,jest wspaniałym człowiekiem.Ale nie potrafię żyć budząc się codziennie i myślac ,ze znowu z nieznanych mi przyczyn będzie się denerwował.Rozmawialismy o tym by się rozstać, nie potrafimy.Jesteśmy w zamkniętej klatce miłości.Moje pytanie brzmi:Co mam zrobić by ta nerwowość była zminimalizowana.Często rozmawiamy,ale nic..

Pozdrawiam.

Witam,
może zaproponuje Pani wspólną wizytę u psychologa lub psychoterapeuty,gdzie popracujecie nad komunikacją w związku i tym samym przyczynami lęku chłopaka,który wbrew Pani oczekiwaniom stawia Panią w roli surowego rodzica zamiast partnera.Rola taka jest niewątpliwie dowartościowująca dla Pani,ale pozostawanie w takiej symbiotycznej zależności utrwali w obojgu postawy rodzic-dziecko,zw wszystkimi konsekwencjami,również w przyszłości,gdy pojawi się dziecko a partner ,zamiast być dla niego wsparciem,będzie rywalem.
Serdecznie zachęcam i pozdrawiam.