Jak postępować z chłopakiem, który nadmiernie słucha się matki?

Witam! Mam problem dotyczący chłopaka. Po dłuższym czasie i moich naciskach postanowiliśmy zamieszkać razem. Jego mama miała dać część pieniędzy na zakup mieszkania (Ja mam mieszkanie ale chciał własne). Po awanturze, którą Jego mama widziała przez okno wzięła Jego potem mnie na rozmowę i ze mną zerwała. Jak rozmawialiśmy sami potwierdził. Nie rozumiem, kilka dni wcześniej napisał mi list miłosny i wybieraliśmy okładziny. Czy to kompleks Edypa? (Jego tata nie żyje) Co powinnam zrobić? -dziękuję
ponad rok temu

Witam serdecznie,
To nie jest kompleks Edypa, ale nieprzecięta pępowina z mamą. Podejrzewam, że po śmierci taty, mama zaczęła traktować Twojego chłopaka jako swojego partnera, a nie syna - a Twój chłopak przejął tę rolę i teraz nie potrafi bądź nie chce tego zmienić. Możliwe również, że Twój chłopak czuje się odpowiedzialny za matkę, czuje się winny, że chce ją zostawić, stąd ta sytuacja. Jednak są to tylko moje spekulacje, gdyż nie wiem jak naprawdę wygląda relacja Twojego chłopaka z mamą i z Tobą.
Co możesz zrobić? Po prostu porozmawiaj z nim.
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym porozmawiać szczerze z Chłopakiem i podzielić się z nim swoimi wątpliwościami.
Może warto byłoby skorzystać z terapii partnerskiej?

Życzę Pani, żeby się Wam udało,
Irena Mielnik-Madej