Tęsknota za matką po rozwodzie rodziców

Rodzice rozwiedli się kilka lat temu. Obecnie mam prawie 14 lat. Mieszkam z tatą bo tak postanowił sąd. Dziś wróciłam z wakacji od mamy. Po pożegnaniu poczułam się dziwnie. Teraz mam ochotę płakać. Chcę mieszkać z mamą i bratem którego urodziła po związaniu się z innym mężczyzną. Boje się że tacie będzie przykto gdy powiem mu ze nie chce z nim mieszkać i że będzie samotny. Nie jest mi z nim źle, ale tęsknie za mamą i bratem. Co mam zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rozumiem, że znajdujesz się w bardzo trudnej dla Ciebie sytuacji. Z jednej strony tęsknisz za mamą i chciałabyś z nią zamieszkać, z drugiej zaś martwisz się o tatę i boisz się jak może zareagować, gdy mu o tym powiesz.
Nie wiem czy już mówiłaś mamie o tym, że chciałabyś z nią zamieszkać, ale moim zdaniem najpierw powinnaś porozmawiać z nią.
Pozdrawiam

Witaj, jesteś kochającą i dobrą córką,troszczysz się o uczucia taty, jednak uważam, że masz prawo wyboru. Tata jest dorosły i poradzi sobie, może ułożyć sobie życie od nowa, a Ty nie masz obowiązku chronienia go przed samotnością. Będzie mu łatwiej zrozumieć Twoją decyzję,jeśli zapewnisz go o swojej miłości. Jednak ostateczna decyzja powinna należeć do Twoich rodziców, oni muszą między sobą to ustalić. Zastanawia mnie również,dlaczego Sąd podjął taką decyzję,jakie były tego powody? Tak,czy siak pamiętaj, że masz prawo kochać oboje rodziców i brata. I nie dziwi mnie fakt, że ciągnie Cię do niego, tak jest często między rodzeństwem.