Tęsknota i płacz za dziewczyną

Od ponad tygodnia nie widziałem się z dziewczyną nie mam z nią żadnego kontaktu bardzo tęsknie za nią i ją bardzo mocno Kocham i od jakiegoś czasu dzień w dzień płacze za nią nie mam z kim pogadać o tym ani jak się spotkać z nią bo jej tato się nam nie pozwala spotkać a jej mama nie może pomóc. I czy normalne jest to że tak za nią płacze
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nic dziwnego, że pojawiła się tęsknota, poczucie samotności i smutek, skoro nie możesz się spotkać ze swoją dziewczyną. Nie wiem, ile masz lat, ile lat ma Twoja dziewczyna i dlaczego jej ojciec nie pozwala na Waszą znajomość. Twoja reakcja na rozłąkę nie jest niczym nadzwyczajnym. Jesteś smutny, przygnębiony, apatyczny, płaczliwy, gdyż darzysz silnymi uczuciami swoją dziewczynę i przeżywasz frustrację, nie mogąc się z nią zobaczyć. Nie wiem, jak dokładnie wygląda Wasza sytuacja, dlatego trudno cokolwiek mi doradzić. Może warto byłoby porozmawiać z rodzicami Twojej dziewczyny, by przekonać ich do siebie? Może pokaż im, jak bardzo Ci na niej zależy, by wiedzieli, że jesteś odpowiedzialnym chłopakiem, z którym nic ich córce nie grozi.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

witaj,
płacz jako wyraz żalu i tęsknoty jest czymś normalnym. Nie wiem ile masz lat, czy byliście parą, jak długo i co stoi na przeszkodzie by się spotykać. Zbyt mało informacji by udzielić fachowego wsparcia lub rady.
Popatrz czy w koło Ciebie nie ma nikogo, komu mógłbyś zaufać. Może rodzice, rodzeństwo? to przynosi ulgę
pozdrawiam

Wiele zależy od tego, w jakim jest Pan wieku.
Tęsknota jest czymś naturalnym, szczególnie w sytuacji zakochania, a płacz to tylko ujawnianie emocji smutku, bezsilności. Może dobrze, że pozwala Pan sobie, by te emocje przepływały i nie kumuluje ich w sobie? Ważne jest jednak to, by znaleźć rozwiązanie dla sytuacji, poznać powody braku akceptacji dla związku itp, może wtedy uda się coś zmienić.