Dlaczego chłopak nie chce do mnie przyjechać?

Witam czy to jest normalne skoro proszę chłopaka od pół roku by do mnie przyjechał a on mówi mi że nie ma kasy ale do swojej byłej szefowej pojedzie na kawę niby ze mną chce jechać ale jak proszę by do mnie przyjechał to kasy nie mam do niej ma czy to jest normalne czy to ja jestem nienormalna ?

Witaj,

Jest wiele istotnych informacji, które w tej sytuacji należałoby ujawnić, np Jak daleko mieszka od Ciebie Twój chłopak? Czy przez te pół roku widywaliście się? Czy Ty przyjeżdżałaś do niego? Jak daleko mieszka szefowa, o której wspominasz? Czy jesteście długo ze sobą?
Bez tych informacji ciężko jest udzielić Ci właściwej odpowiedzi. Możesz spodziewać się spekulacji, ale nikt nie udzieli Ci jednej konkretnej trafnej rady. Można jedynie z całą pewnością odpowiedzieć, że w kontekście tych informacji, które posiadam, że nie jesteś nienormalna. Zauważam, że jest w Tobie dużo frustracji, poczucia niesprawiedliwego potraktowania, złości, bezsilności. To zrozumiałe, gdy spotyka Cię coś co kłóci się z Twoim sposobem odbierania rzeczywistości. Być może jesteście krótko w związku i wasza relacja nie jest tak silna jak relacja, którą stworzył ze swoją szefową (której notabene może dużo zawdzięczać, np doświadczenie, szkolenia, dobrą płacę). Być może od niej dużo otrzymał i czuje wewnętrznie, że musi spłacić dług. Być może Ty będziesz kiedyś osobą której bardzo dużo będzie zawdzięczał.
Można podejmować się takich spekulacji, tylko po co? Sugeruję, byś porozmawiała z nim szczerze o tym co czujesz,co myślisz i co on czuje i myśli, lecz bądź przy tym spokojna, nie osądzaj i nie nad interpretuj jego słów, jeśli czegoś nie jesteś pewna - dopytaj.

Pozdrawiam,
Grzegorz Pożyczka - Psycholog
www.psycholog24radom.pl

Witam, napisała Pani, że chłopak do Pani nie przyjeżdża bo tłumaczy że nie ma pieniędzy, ale odwiedza byłą szefową. Proszę porozmawiać o tym z chłopakiem, zapytać. Jak daleko Państwo mieszkają od siebie? Jak daleko mieszka jego szefowa? Wyraźnie motywacja do spotkania z Panią jest u partnera mniejsza. Jeżeli prosi Pani o przyjazd, a chłopak nic nie robi od dłuższego czasu aby się spotkać, proszę się zastanowić nad zaangażowaniem partnera i jego podejściem do relacji. Jak do tej pory wygadały Państwa kontakty?
Pozdrawiam
Dorota Nowacka
psycholog
www.pracownia-start.pl