Związek z 10 lat starszym partnerem

Mam 20 lat, od 3 miesięcy mam chłopaka starszego o 10 lat. Czuję się szczęśliwa, kocham go bez granicznie, ufam mu, lecz podświadomie mam obawę, że mnie zdradzi. Na początku związku ciągle wspominał o swoich ex partnerkach. Zaczęło mnie to irytować. czułam, że nie zastąpię mu jego poprzednich dziewczyn. Obawiam się, że on nie potrafi zamknąć przeszłości, że gdyby tylko nadarzyła się okazja, wróciłby do swojej ex, z którą swoją drogą nadal utrzymuje kontakt oraz o której bardzo dobrze wspomina.

Witam serdecznie,
Napisałaś, że masz obawę, że Twój chłopak Cię zdradzi. Czy dał Ci kiedykolwiek powody do tego, żebyś tak myślała? Piszesz także, że czułaś, że nie będziesz w stanie zastąpić mu jego byłych dziewczyn. Pamiętaj, że z jakichś powodów te kobiety są już przeszłością. Liczy się to, co jest teraz. A teraz w jego życiu jesteś Ty. Uwierz, że masz coś, co spowodowało, że jesteście razem, coś co czyni Cię wyjątkową w jego oczach. Jeśli martwi Cię to, że Twój chłopak utrzymuje kontakt z jedną z byłych partnerek - po prostu powiedz mu o tym.
Pozdrawiam

Warto szczerze porozmawiać z partnerem o Twoich obawach i uczuciach, postawić też pewne warunki waszej relacji, ustalić granice ( co jest dla ciebie ważne, co akceptujesz a czego nie). Istotne jest byś w związku czuła się komfortowo. Mężczyźni czasem wspominają o swoich ex by się dowartościować, pokazać jacy są rozchwytywani. Nie zawsze wróży to zdradę. Pozdrawiam.

Mgr Kinga Czarnota

Witam serdecznie.
Pisze Pani, że jest szczęśliwa z mężczyzną a jednocześnie jakby nie mogła Pani uwierzyć, że to możliwe. Pani myśli o zdradzie, której przecież nie ma, zakłócają to poczucie szczęścia. Dlaczego? Jakby miała Pani poczucie, że nie zasługuje na szczęście? Zasługuje Pani. I niech Pani z tego czerpie. Z tej chwili, którą może Pani doświadczać z kimś, kogo Pani kocha i kto daje Pani znać, że czuje tak samo. Najpiękniejsze jest czerpanie z tego, co się pojawia "tu i teraz", bo TO istnieje, tego co było już nie ma a to co będzie nie ma jeszcze. Żyć można jedynie chwilą obecną. To piękne, jeśli może się Pani z niej cieszyć. To, że Pani mężczyzna dobrze wspomina swoje byłe partnerki świadczy o jego szacunku do nich, nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Ale jeśli niepokoją Panią myśli, że on wolałby nadal być z inną kobietą, to najlepszy sposobem, by się dowiedzieć jak jest naprawdę, to po prostu porozmawiać o tym z partnerem. Powiedzieć szczerze co Pani czuje, jakie są Pani obawy i spokojnie poczekać na reakcje ze strony partnera.
Pozdrawiam serdecznie.
Kinga Czarnota