Dlaczego partner nie mówi, że mnie kocha?

Witam dręczy mnie jeden fakt w moim życiu.... Jestem z facetem od dwóch lat ani razu nie powiedział że mnie kocha ja jemu tak, poznaliśmy się w nieodpowiednim momencie on był po rozstaniu 4 miesiące i chyba kochał te dziewczynę która go zdradziła wcześniej też miał kobietę z którą ma dziecko i ona też go zdradziła On ma bardzo. Ciężko charakter jest uszczypliwa złośliwy A więc jesteśmy razem dwa lata ja mam dziecko z poprzedniego związku on jest bardzo za moim synem mówi mu ze go kocha pomaga mi przy nim mówi że jestem bardzo ważna kobieta w jego życiu że ma bardzo duże uczucia do mnie... Ale nie mówi że kocha zapytałam ostatnio czy jest w stanie to powiedzieć powiedział... Nie ze takie słowa to się mówi jak się jest pewnym na 100 % a więc jaka ja rolę pełnię w jego życiu? Zaprasza mnie do siebie do swojej rodziny na różne imprezy Ale meczy mnie ta świadomość, że on jest bo jest i nic do mnie nie czuję oczywiście mówi że mu zalezy że jak bym była mu obojętna to by nie był że mną ale to są tylko słowa a kim ja dla niego jestem...

Dzień dobry,
Niestety nie wiem, co czuje do Pani partner i tylko on zna odpowiedź na gnębiące Panią pytanie. W tym miejscu można jednak postawić kilka hipotez. Mężczyźni często mają trudności w okazywaniu swoich uczuć i często kochają chociaż tego nie mówią. Sądzę, że o stanie emocjonalnym danej osoby świadczą także jej zachowania na podstawie, których można sporo wywnioskować np. trwa w danym związku; okazuje troskę itp. Podejrzewam, że dla niego takie zwroty jak "jesteś dla mnie ważna", "mam dużo uczucia do Ciebie" mogą być synonimem słowa "kocham". Oczywiście motywy bycia w związku nawet udanym mogą być różne i nie zawsze stoi za nimi miłość i dlatego ja nie wiem, co czuje do Pani partner. W tym miejscu pragnę tylko uczulić Panią na to, że pomijanie słowa "kocham" nie zawsze jest jednoznaczne z brakiem uczuć i ludzie będący w szczęśliwych związkach często o tym słowie zapominają zwłaszcza, gdy jest to para z dłuższym stażem. Zastanawia mnie również to na ile problem związany jest z nim i opisaną sytuacją a na ile jego źródło tkwi w Pani. Odniosłam wrażenie, że ma w Pani w sobie sporo lęku i ciekawi mnie to, co tak naprawdę za nim się kryje. Obawa o uczucia partnera może być związana np. z brakiem poczucia, że jest się osobą którą jakikolwiek mężczyzna mógłby pokochać; lękiem przed odrzuceniem itp. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i Pani wątpliwości okażą się całkowicie nieuzasadnione.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/