Niebolesne guzy na udach

Witam, mam 31 lat i mały problem. Na mięśniach moich nóg pojawiły się blisko rok, może dalej, guzki. Są to guzy małe, jest ich kilka do kilkunastu na mięśniach nóg, w przeróżnych miejscach. Samych tylko mięśni ud, te guzy nie bolą, nie mam żadnych problemów zdrowotnych, wyniki badań są ok., nie byłem nigdzie z tym u żadnego lekarza, żaden mnie nie widział. Guzy są małe. W związku z tym trzeba się przyjrzeć, żeby je dojrzeć, jednak ja wyczuwam je bez problemu. Moje pytanie jest banalne, ale czy mam już zacząć się martwić tymi guzami?

Bez bezpośredniego badania trudno mi odpowiedzieć na pytanie czym mogą być te zmiany i czy są niegroźne. Zazwyczaj zmiany jakie Pani opisuje wskazują na występowanie drobnych tłuszczaków usadowionych podskórnie. To są zmiany typu łagodnego, ale systematycznie mogą się powiększać, a nawet dawać dolegliwości (np. bólowe). Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Może jeszcze zaleci USG zmian, a być może także i ich biopsję cienkoigłową z następową cytologią.