Niedobór żelaza i przewlekłe zmęczenie

Mam 40 lat, od kilku lat borykam się z niedoborem żelaza. Moje wyniki z grudnia 2014 r to: żelazo 17, ferrytyna 37, hgb 10,4, Rbc 5,13 hct 36%, mcv 70,2, MCHC 28,9 MPV 10, 6 i PCT 0,42. Biorę zastrzyki z żelaza a mimo to nadal odczuwam zmęczenie, bóle mięśni. Jakie badania powinnam jeszcze wykonać i co stosować aby móc funkcjonować normalnie. Kawa też nie pomaga-jak mam wolne staram się odpoczywać ale efektów nie widzę. Meczy mnie juz taki stan rrzeczy

Lek. Katarzyna Szymczak

Jak długo Pani przyjmuje już żelaza? Efekty nie pojawiają się od razu, na efekt należy poczkekać kilka tygodni, gdy parametry się unormują powinno się kontynuować leczenie jeszcze przynajmniej przez 2-3 miesiące.
Pozdrawiam