Niedoczynność tarczycy a zatrzymanie wody w organizmie

witam, mam niedoczynność tarczycy, wynik sie pomału stabilizuje bo wynosi już ok 2,6 ( z 5,4 rok temu). badania hormonalne w normie, jednak organizm zatrzymuje wode mimo odpowiedniej diety i ćwiczeń. czy istnieje możliwość, że mam problem z nerkami albo czymś innym,że nie moge sie pozbyc tej wody(rece i nogi sa doslownie napompowane) oraz czy moge stosowac jakas suplementacje-wit d albo coś innego? Dziękuje i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że ma Pani zaburzenia czynności nerek, lub też zatrzymywanie wody wynika z zaburzeń hormonalnych. Bez wykonania badań laboratoryjnych nie sposób tego ocenić, dlatego sugeruję kontakt z lekarzem w celu rozpoczecia diagnostyki i ew. leczenia.