Niejasny opis tomografu przy raku złośliwym jelita grubego

Witam,u męża stwierdzono raka złośliwego jelita grubego, jest po wszystkich badaniach , nie jasny jest dla nas opis tomografu tj. "Po prawej stronie węzły chłonne do 10 mm pojedynczy 15x10 w wesorektum do 10 mm. Po lewej stronie przy naczyniach biodrowych guz 95x55 mm.Najpewniej pakiet węzłów" Co to właściwie oznacza? decyzja o dalszym leczeniu ma zapaść 03.03.15 . Czy mogę prosić o słów kilka jaka jest sytuacja ? Co ten opis oznacza? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Opis badania (aczkolwiek zamieszczono fragment) sygnalizuje zmiany węzłowe - czyli oprócz guza zasadniczego obecne są zmienione węzły chłonne regionalne (mezorektum) i odległe (naczynia biodrowe). Zatem leczenie powinno mieć charakter złożony (skojarzony) i prawdopodobnie pierwszym etapem może być chemioterapia i radioterapia. Rozważana może być operacja polegająca na wyłonieniu stomii wcześniej.