Nieodczuwanie głodu, odruchy wymiotne, niska odporność i wzdęcia

Mam 24 lata,168cm wzrostu,47kg,pracuje fizycznie,biodra 83cm,waga spadam,miałam przewlekłe zapalenie zołądka,tabletki nie pomogły,odkad nie trenuje nie mogę jeść.Wydaje mi się że to zakwaszenie organizmu.Nie czuje glodu,czasami jem na silę,bywaja dni że wogole.Mięso powoduje odruch wymiotny-zapach,zupy też nie ani ziemniaki.Co robić?Szukam jadłospisu choć na 1 dzien,wyniki są dobre.Niska odpornosc,wzdęcia.Potrzebje pomocy.A moze jakieś leki na to?Każdy odsyła a nie pomaga a ja słabiej się czuje!

Witam, w powyższej sytuacji powinna się Pani zgłosić do dietetyka przede wszystkim w cele przeprowadzenia obszernego wywiadu żywieniowego, który będzie podstawą do przedstawienia zaleceń żywieniowych. Najważniejsze to dokładanie poznać jak reaguję Pani organizm na poszczególne sytuacje i jak wygląda Pani styl życia.

Zapraszam do kontaktu. Nie powinna pani w takiej sytuacji na własną rękę próbować jadłospisów z internetu.

W tej sytuacji powinna Pani spróbować diety rozdzielnej, która nie obciąża żołądka. Poprawia funkcjonowanie - wydzielanie enzymów trawiennych. Dodatkowo zwiększa udział błonnika itp.

Pozdrawiam
Paulina Guziołek

Mgr Paulina GuzioĹek

Nie jestem w stanie na odległość powiedzieć co Pani dolega. Wskazana jest wizyta u lekarza, najlepiej gastrologa. No i nie napisała Pani jakie wyniki? Krwi? USG?