Niepokój podczas zasypiania

Witam. Mam takie pytanie otóz: Wczoraj gdy kładłem się spać byłem pobudzony i czułem jakby niepokój,że nie usnę normalnie spokojnie,ale po chwili chciało mi się spać i usnąłem,czułem jakieś dziwnie otępienie wczoraj i dzisiaj i łapało mnie uczucie jakby zimno przez moje ręce przechodziło. Jeszcze pare dni wczesniej miałem kilka razy uczucia jakby działo mi się coś w kości palców itp.Nie mogę normalnie leżeć bez ruszania się itp. bo tak mnie pobudza coś jakby.Co to może być Choroba psychiczna?

Niestety opisywane przez Pana objawy są absolutnie nie specyficzne i mogą wskazywać na różnego rodzaju dolegliwości. Polecam najpierw udać się do lekarza POZ, który po konsultacji zleci dokładniejsze badania. Dopiero jeśli badania fizykalne, medyczne nie przyniosą żadnych wniosków na temat źródła trudności - wtedy warto również zasięgnąć porady psychiatry, bądź psychologa. Pozdrawiam.

Witam. Trudno jest na odległość stwierdzić jaka jest przyczyna Pana problemów. Proszę udać się najpierw do lekarza internisty a jeśli on stwierdzi że jest to problem psychiczny to zapraszam do psychologa lub psychiatry. Pozdrawiam

Dzień dobry, opisywane przez pana objawy nie muszą być przyczyną żadnej choroby. Objawy miną być może za kilka dni, jeżeli tak się nie stanie proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i przeprowadzić podstawowe badania stanu zdrowia. Jeżeli badania nic nie wykażą zachęcam do kontaktu z psychologiem w celu przeprowadzenia diagnozy. Pozdrawiam.