Niepokojące objawy po zażyciu leku Setaloft

Witam. Stwierdzono u mnie nerwice lękową przepisano mi lek setaloft i trittico, ja strasznie boję się brać leki że zaczne sie gorzej czuć i również miałem obawy przed tymi lekami co mi przepisano ale w końcu przełamałem się i wziąłem ten setaloft z rana tak jak mi powiedziano po chwili odczułem bóle w klatce piersiowej i szybsze bicie serca zaczęły pocić mi się dłonie i stopy , czy to przez to że sobie wmówiłem że coś mi sie dzieje czy skutki uboczne leku?

Witam! Leki, o których Pan wspomniał zaczynają działać po 2 - 4 tygodniach regularnego brania. Nie uzależniają, jednak mają opóźniony początek działania. Objawy, które Pan opisuje najprawdopodobniej są wynikiem obaw i lęku przed "psychotropami". Dobrze jest w początkowej fazie leczenia niektórym osobom "dołożyć" na kilka dni jakiś "ziołowy uspokajacz". Psychoterapia!!!
Powodzenia.
W. Łuczkowski.