Nieregularne zagęszczenie o cechach nacieku na lewym płucu

Dzień dobry! Moje pytanie dotyczy mojej mamy. Ma ona 60 lat. Nieregularne zagęszczenie o cechach nacieku na lewym płucu. Co to może oznaczać, jest jeszcze napisane - niedodma segmentowa. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Trudno mi jednoznacznie się odnieść do opisu bez możliwości obejrzenia zdjęcia. Zwykle jednak zmiany określane jako "nacieki" mają charakter zmian zapalnych, natomiast obraz nowotworu opisywany jest jako "cień".