Nieregularne zażywanie pigułek - jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam, od ponad roku biorę pigułki m********21, przez ostatnie miesiące nie przykładałam wagi do pory ich zażywania, jako iż nie byłam aktywna seksualnie. Ostatnio, przy 4. i 13. pigułce wystąpiły wymioty, nie zwróciłam uwagi na to, czy minęły 4 godziny, nie zażyłam dodatkowych pigułek. Później jednak przyjmowałam tabletki dokładnie o tej samej porze, połączyłam opakowania i przy 29. pigułce doszło do stosunku, do końca blistra brałam je dokładnie według wszelkich wskazań. Czy jest jakieś ryzyko, że jestem w ciąży? Od kilku dni pobolewają mnie jajniki oraz mam uczucie "ciągnięcia" w piersiach, czy to mogą być skutki uboczne łączenia opakowań? Czy flegma zalegająca w gardle może mieć wpływ na wchłanianie się pigułek? Boję się, że przypadkowo mogłam "wykasłać" jedną pigułkę. Dziś jest trzeci dzień przerwy, krwawienie zazwyczaj pojawiało się u mnie w 4. dniu, jednak ogarnia mnie jakiś dziwny niepokój. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Niestety tabletki antykoncepcyjne nie chronią w 100% przed ciążą. Nie znamy bowiem metody całkowicie skutecznej. Prawdą jest, że doustna antykoncepcja hormonalna wykazuje najlepszy efekt cechujący się najniższym wskaźnikiem Pearla. Wynosi on 0,3%, co oznacza, że jedynie 3 kobiety na 1000 zajdą w ciążę przy stosowaniu tej metody. Zdecydowanie większość z nich nie przestrzegała jednak podstawowych zasad.
Nieprzyjęcie tabletki wiąże się z obniżeniem skuteczności preparatu. W takich sytuacjach wskazane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przez kolejne 7 dni.
Ze względu na niewykonanie przerwy oraz regularne przyjmowanie tabletek przez kolejne 14 dni wspomniany stosunek można uznać za zabezpieczony.
Flegma nie zmniejsza wchłaniania leku. Nie ma także możliwości wykasłania tabletki.
Pozostałe objawy najprawdopodobniej związane są z niewykonaniem 7-dniowej przerwy. Może także wystąpić delikatne plamienie.
W razie wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam