Niesystematyczne miesiączki u 38-latki

Mam 38 lat od trzech miesięcy mam niesystematyczne miesiączki wahania są dość duże bo powyżej 10 dni. U ginekologa byłam jest wszystko ok. Ale kilka dni temu znalazłam guzek w piersi tuż nad sutkiem jest on dość duży kształtu jajowatego nic odczuwam bólu i żadnych innych zmian nie odczuwam jednak po dotykaniu odczuwam lekki ból. Czy to coś poważnego czy tylko hormony ?

Witam,
w której fazie cyklu wyczuła Pani guzek w piersi?
W II fazie mogą być wyczuwalne łagodne guzki w piersi związane z cyklem miesiączkowym, jednak mimo wszystko guezk powinien zostać zweryfikowany przez ginekologa i byc może powinno zostac wykonane badanie USG piersi,

pozdrawiam