Nieudane próby rzucenia palenia

Witam, jestem po 3 nieudanych próbach rzucenia palenia z Desmoxanem. Przy 2 i 3 próbie w piątym (ostatnim dniu, w którym można palić) zapaliłem ostatniego papierosa i wieczorem poszedłem na piwo (już nie paląc) . I przy obu razach to samo: gdy wracałem sam z piwa miałem fatalne depresyjne myśli przy których płakałem. I za każdym razem, mając kaca, czułem że wczorajsze depresyjne emocje dalej siedzą we mnie i muszę zapalić. Wiem, że popełniłem błąd pijąc alkohol. Macie jakieś rady?

Witam Pana,
często zdarza się, że pomimo motywacji, trudno utrzymać decyzję o zaprzestaniu palenia. Ludzie wielokrotnie podejmują próby rzucenia palenia, nie zawsze odnosząc szybki sukces. Pan łączy swoją porażkę ze spożywaniem alkoholu i przeżywanymi myślami i stanami depresyjnymi. Alkohol powoduje obniżenie nastroju, więc także sprzyja niekomfortowemu samopoczuciu psychicznemu na drugi dzień po jego spożyciu. Zachęcam do równoczesnego odstawienia alkoholu i nikotyny. A w przypadku pojawienia się obniżonego nastroju i utrzymującego głodu nikotynowego skorzystania z pomocy specjalisty - terapeuty uzależnień i/lub psychiatry.

Jeśli ma Pan depresyjne myśli, pojawia się często płacz, obniżony nastrój czy myśli rezygnacyjne- warto skonsultować się z psychologiem. Być może najpierw trzeba się będzie zająć ogólnym stanem psychicznym, a motywacją do zerwania z nałogiem dopiero później.