Niewielkie powiększenie i stłuszczenie wątroby a ból brzucha od trzech miesięcy i krew podczas oddawania stolca

CEA 8,5. Usg wykazało niewielkie powiększenie i otłuszczenie wąrtoby.Trzustka,nerki,pęchęrz ok. Płytki krwi poniżej normy. Nie ma spadku masy ciała,bóle brzucha od 3 miesięcy. Czasem krwawienia po oddaniu stolca.Co o tym myśleć?

W tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem. On po bezpośrednim badaniu wyjaśni zapewne dolegliwości (na pewno nie pochodzą one ze stłuszczeniowej wątroby). Takie bóle brzucha i krew pod oddaniu stolca mogą być związane z patologią w zakresie jelita grubego. Być może konieczna okaże się kolonoskopia. Najczęściej jednak przyczyną krwawienia z odbytu są żylaki.