Niska waga ciała i brak okresu

czy prawda jest, że aby wróciła miesiączka to koniecznie trzeba przytyć?? czy wystarczy zdrowo się odżywiać. prosze o pomoc panicznie boję się przytyć

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak miesiączki może być konsekwencją zarówno nieprawidłowej diety jak i zbyt niskiej masy ciała. Niestety podała Pani zbyt mało informacji, by określić jak jest w Pani przypadku. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem ginekologiem, który podczas bezpośredniej wizyty będzie miał możliwość zebrać dokładny wywiad oraz Panią zbadać.