Niska życiowa wydolność spowodowana niską pojemnością płuc

Wyniki badań krwi i serca mam w porządku ale gdy robiłam spirometrie niby wyniki poprawne ale pisze ze niska życiowa wydolnosc spowodowana niska pojemnością pluc czy coś takiego lekarz sam nie wie dlaczego tak jest dodam że za każdym razem gdy wykonuje badanie jest lepiej mam nerwice somatyczna czy możliwe że od tego mam duszności? Czy po prostu coś dzieje się z plucami fvc wyszło mi 97 % Fvc1 103 % Fvc1 / vc - 104 %

Witam
Duszności występują zarówno przy nerwicy somatycznej
jak i niskiej pojemności płuc.
FVC - natężona pojemność życiowa powinna być nie mniejsza
niż 80% wartości należnej. Aby choroba się nie rozwijała,
powinna Pani ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.
Wskazane jest też podjęcie terapii psychologicznej
w celu wyleczenia nerwicy, która może sprzyjać rozwojowi POChP
Pozdrawiam serdecznie