Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niski poziom białych krwinek

Mam 30 lat. Do lekarza zgłosiłam się z następującymi objawami: łojotok, trądzik (którego nie miałam w wieku młodzieńczym), nadmierne pocenie, ospałość, tycie. To moje wyniki badań: wbc 3,8, rbc 4,28, hgb 12,7, hct 39,5, mcv 92,3, mch 29,7, mchc 32,2, plt 173, lymph 1,5, mxd 0,4, neut 1,9, rdw-cv 12,3%, pdw 12,5, mpv 10,4, p-lcr 28,8%, tsh w surowicy 1,073, cukier 107, cholesterol 155, trójglicerydy 90, hdl 48, ldl 89. Wszystkie wyniki lekarz rodzinny zinterpretował jako dobre, zalecił wizytę u ginekologa w celu zmierzenia poziomu hormonów żeńskich, oraz dodatkowe badania hormonów tarczycy, ft3 i ft4, usg tarczycy i wizytę u endokrynologa. Taki kierunek wyznaczył w dalszym leczeniu. Moje zaniepokojenie budzi ilość białych krwinek w wyniku i czy taki niedobór może wystąpić przy chorobach tarczycy, czy też świadczy o zupełnie innej chorobie?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Kierunek dalszej diagnostyki, wytyczony przez lekarza rodzinnego, jest zasadny. Warto więc posłuchać jego zaleceń.

Stężenie leukocytów jest rzeczywiście nieco obniżone. To zawsze budzi niepokój i wymaga czujności. Nieco uspokaja fakt, iż stężenie granulocytów i limfocytów jest prawidłowe, aczkolwiek w przypadku tych pierwszych wartość oscyluje blisko dolnej granicy normy. Wymaga to okresowej kontroli. Podczas kolejnego badania wskazane jest wykonanie rozmazu mikroskopowego (ręcznego), dokładniejszego i bardziej wiarygodnego niż standardowy automatyczny.

Warto zwrócić uwagę również na stężenie glukozy w surowicy. Jeśli badanie wykonano na czczo, to wartość jest za wysoka. Stanowi to wskazanie do wykonania doustnego testu tolerancji glukozy (OGTT), polegającego na oznaczeniu stężenia glukozy na czczo oraz 120 min po wypiciu roztworu 75 g glukozy.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy