Niski poziom żelaza u 47-latki

Witam!. Mam 47 lat i 20 lat temu usunięto mi tarczyce. Biore Eutyhyrox dawka 187mg.Obecnie wyniki są w normie. Mam niski poziom żelaza 17. Wzrost 170 i waże 89kg. Chciałabym schudnąc ok 10 kg prosze o pomoc. Czy moze jakies badania dodatkowe zrobic. Staram sie jeść regularnie i mniej ale waga ani drgnie. Mam otyłośc brzuszna.

Niski poziom żelaza może wynikać z kilku kwestii, nadmiernych miesiączek, niewystarczającego spożycia produktów bogatych w żelazo, zaburzeń we wchłanianiu. Należało by ocenić, również poziom hemoglobiny, witaminy B12 oraz sprawdzić funkcjonowanie hormonów tarczycy ze względu na brak efektów w zmniejszaniu masy ciała. Można dokonać w poradni dietetycznej analizy swojego żywienia pod kątem spożycia żelaza w diecie i przygotowania indywidualnego programu odchudzającego.

Zapraszam do mojej poradni stacjonarnej lub on-line http://jadlospisy.pl/ Po dokładnym wywiadzie żywieniowym będę mogła stwierdzić, czy uda się Pani schudnąć, czy raczej nie. Niestety odchudzanie osób z chorą tarczycą jest trudne. Pozdrawiam