Niski wzrost i mała waga u 10-latka

Syn ma 10 lat I jest niski oraz bardzo wolno rosnie, 131 cm waga 29,5 kg. Jego mlodszy o ponad 2 lata brat jest tego samego wzrostu I wazy 3 kg wiecej. Bardzo martwie sie czy wszystko jest ok. Syn trenuje pilke nozna 4 razy w tygodnie I ciagle jest w ruchu,lubi sport. Moze je malo w stosunku do spalanych kalorii? Spi 10 godz,choc zauwazylam ze ma bardzo plytki sen. Czy to moglyby byc przyczyna wolnego wzrostu?Prosze o pojade, co powinien jesc aby zwiekszyc tempo wzrostu. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzieć.