O czym mogą świadczyć moje dolegliwości bólowe?

Witam. Od dłuższego czasu dokucza mi głowa. Czuje dretwienie twarzy, nie raz ból wedruje po całej głowie ale to tylko delikatny ale najbardziej dokucza mi prawa strona głowy, człowiek w stresie zaczął czytać rożne opinie co ten bol może swiadczyc, zaczalem się stresować i martwic aż zaczeło mi całe ciało dokuczac nie wliczajac nog, zaczely się pojawiac lęki że jak usiode i chce się oprzeć to boję się że się przewroce, gdy coś jem to czuje jakby po plecach mi to szlo ale to rzadko się zdarza, dziwne odczucia z tyłu glowy jakby szyja miała zaraz zemdleć, gdy leżę to bolą mnie plecy, rwanie boku w okolicy nerek, bol łopatki po prawej strony promieniujacy do prawej strony klatki piersiowej z uczuciemy jakby serce mnie kuło. Jestem osobą aktywna fizycznie od 5 lat ćwiczyłem na siłowni a wszystko to się zaczęło jak ukonczylem szkole i rozpocząłem pracę przy wytworni sztucznej skory co są toksyczne opary. Wszystko to się pojawilo kiedy ostatni raz poszedlem na siłownię i na drugi dzień miałem strasznie oslabiony organizm gdzie nawet zwykle malowanie plotu było dla mnie strasznie duzym wysiłek jakbym miał zaraz zemdleć ale zacząłem brac witaminy i trochę organizm się poprawił ale dalej przy jakimś bólu byle czego mam stres i czarne myśli. Wiem ze bez żadnej diagnostyki trudno jest stwierdzić co mi dolega ale z mojego wywiadu może ktoś z państwa stwierdzi co to może być.

Dzień dobry

Wspomina Pan o wędrujących bólach w różnych miejscach ciała co jest związane z podwyższonym i przewlekłym stresem. Nie wiem w jakim miejscu Pan pracuje natomiast ocenia go Pan jako "toksyczne". W każdym miejscu pracy powinny być spełnione normy BHP. Nie wiem w jaki sposób ocenia Pan toksyczność swojego miejsca pracy i czy to jest subiektywna opinia, czy rzeczywiście pracownicy później chorują na śmiertelne choroby. Warto mieć na uwadze, że jakiekolwiek miejsce pracy ma ryzyko wystąpienia chorób związanych z danym środowiskiem pracy.

Z opisu, który Pan przedstawił całkiem prawdopodobne, że pierwsza pracą jaką Pan podjął zaraz po skończeniu szkoły nie wpływa na Pana zbyt korzystnie. Wspomina Pan o siłowni na której się Pan dobrze czuje. Możliwe, że warto byłoby skonsultować się z psychologiem, który zajmuje się doradztwem zawodowym, bądź ukierunkowywaniem kariery. Dzięki temu mógłby Pan opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, zasobach i celach na przyszłość. Nie zawsze musimy wykonywać zawód wyuczony. Możliwe, że warto byłoby się zastanowić nad korzystniejszą ścieżką zawodową dla Pana.

Te objawy o których Pan wspomina są związane z przewlekłym stresem zawodowym i lękiem. Jeśli chciałby Pan się ich pozbyć tak jak wspominałam najlepiej podjąć krótki proces u psychologa zajmującego się stresem zawodowym oraz ustalaniem ścieżki kariery. Możliwe, że w Pana miejscu pracy są inne stanowiska, które byłyby dla Pana korzystniejsze. Wywiad przeprowadzi psycholog z którym Pan się spotka. On pomoże Panu poznać lepiej swoje potrzeby i ukierunkuje działania w kierunku poprawienia się stanu psychicznego. Pomoże on również w wypracowaniu sobie określonych strategii radzenia sobie ze stresem.

Z poważaniem