O czym mogą świadczyć problemy z oddychaniem u 29-latki?

Witam serdecznie 8 marca zachorowałam na grypę, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie byłam u lekarza. 4 dni leżała w łóżku, poczułam się żle piłam syrop z cebyly zrobione samemu i było lepiej. 13 marca zaczeło bołać mnie gardło i źle sie czułam .Najpierw miałam suchy kaszel i zalozone nos potem za dwa dnia pojawił się mokry kaszel .Do dziś tj, 4 kwietnia utrzymuje się kaszel i mam uczucie ciężkości w klatce piersiowej i ból w prawej piersi przy kaszlu. Rano mam mokry kaszel, ale niewiele flegmy, potem różnie, suchy, mokry. Nie biorę żadnych leków, ani syropów. Ale dalej jestem osłabiona.Gorączki w ogóle nie miałam Niepokoi mnie to, że mi ciężej się oddycha. O czym to może świadczyć i jak sobie mogę pomóc?

Redakcja abcZdrowie

Witam, objawy, o których Pani pisze wymagają konsultacji lekarskich. Jeżeli utrzymują się i dokucza Pani mokry kaszel, to być może koniecznie będzie włączenie leków mukolitycznych, które ułatwią pozbycie się wydzieliny z dróg oddechowych. Nie należy lekceważyć tych symptomów, zwłaszcza jeśli towarzyszą im inne objawy, takie jak bóle mięśni czy ból w klatce piersiowej. Być może u Pani rozwinęło się zapalenie oskrzeli – zachęcam do zapoznania się z artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-oskrzeli. Oczywiście, tylko lekarz jest w stanie dokonać diagnozy, niemniej przewlekłe infekcje dróg oddechowych są niebezpieczne i zazwyczaj wymagają interwencji medycznej. Duszności, o których Pani pisze mogą również sugerować zapalenie płuc. Jednak nawet „zwykła” grypa po takim czasie wymaga wdrożenia leczenia. Więcej na temat tej choroby oraz objawów innych chorób układu oddechowego tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-grypowe. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.