O czym mogą świadczyć szmery w płucach?

Mój ojciec ma 63 lata, kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niego dusznicę bolesną, dostał skierowanie na koronarografię. Badanie miał wczoraj, wszczepiono mu 1 stent i 1 balonik. PRZED koronarografią miał badanie osłuchowe, w czasie którego lekarz wykrył jakieś szmery w prawym płucu, w związku z czym czeka go jeszcze RTG klatki piersiowej. O czym mogą świadczyć te szmery w prawym płucu? Czy ma znaczenie to, że badanie osłuchowe odbyło się przed koronarografią i stąd te szmery?

Lek. Tomasz Budlewski

Osłuchiwanie jest jednym z podstawowych czynności wykonywanych w czasie przyjęcia do Oddziału