O czym świadczą problemy z zaśnięciem, koszmary oraz paraliż senny?

Witam państwa! Mój problem polega na kilku niepokojących objawach, które nasiliły się w ciągu ostatniego tygodnia. Jestem umówiony na wizytę z lekarzem w przyszłym tygodniu, jednak wcześniej chciałbym zapoznać się z czyjąś opinią. Otóż jestem 20 letnim mężczyzną, który od około tygodnia zmaga się z kilkoma następującymi problemami: - Nocami mam ogromne problemy z zaśnięciem. Jeśli jednak uda mi się w końcu zasnąć, miewam koszmary, budzę się cały zapocony, w dodatku nie raz z drgawkami. Raz miałem również nieprzyjemność doznać paraliżu sennego. - Za dnia miewam częste zawroty głowy, co oczywiście w pewien sposób się nasila przez problemy ze snem. - Moje ciśnienie jest podwyższone pomimo braku wysiłku fizycznego z mojej strony. - Kolejną sprawą jest fakt, że przeszła mi jakakolwiek ochota na wykonywanie czynności które lubiłem i codziennie wykonywałem. Moja codzienna aktywność (poza pracą) opiera się głównie na leżeniu lub próbie zaśnięcia, co nigdy mi się nie zdarzało. Tak na prawdę cały czas chodzę ponoć bez wyrazu, bez chęci do czegokolwiek. - Z innych niepokojących mnie faktów, które może są czymś zupełnie naturalnym, choć dla pewności wolę napisać to to, że ostatnimi czasy straciłem całkowicie apetyt, za to zacząłem pochłaniać ogromne ilości wody. O ile w ciągu dnia zwykle wypijałem około 1,5 litra wody dziennie, tak teraz potrafię wypić 3 albo i 4 butelki i wciąż czuję pragnienie. Dodam, iż nigdy wcześniej nie miałem tego typu problemów. Zawsze sypiałem około 8 godzin, odżywiałem się dość zdrowo, nie pijałem zbytnio słodkich napojów. Nie wiem czy to tylko jakieś przejściowe zmiany czy może zapowiedź czegoś poważniejszego. Znacie państwo może jakieś powiązanie pomiędzy tymi objawami? Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać podstawowe badania z krwi? Glukoza ? Konsultacja neurologa