O czym świadczy powiększenie tarczycy?

Mam mocno powiększoną tarczycę i zmienia mi się głos. Mocno przytylam i mam problem ze schudnięciem. Włosy wypadają mi garściami. Mam nieregularne okresy. Robiłam sobie TSH - 2,355 i morfologię - tylko poziom MON%-Monocyty - jest lekko podwyższony - 12,2. Jestem często zmęczona, nie mogę się skoncentrować, bolą mnie mięśnie nieadekwatnie do wysiłku. Myślę, że moje depresyjne nastroje też sa objawem bo jestem z natury wesoła. Co to może być? Czy jestem chora mimo że wyniki są ok?

Należy zgłosić się do specjalisty w celu dalszej diagnostyki tarczycy. Samo TSH nie świadczy o stanie tego narządu. Należy co najmniej wykonać badanie wolnych hormonów tarczycy (fT3, fT4) oraz USG tarczycy. Endokrynolog może też zlecić dodatkowe badania, np poziom przeciwciał oraz hormonów nadnerczy. Tymczasem może Pani zacząć wspomaganie dietetyczne organizmu za pomocą regularnych posiłków ze świeżych, dobrej jakości produktów. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.