O czym świadczy zachowanie dziecka skupiające się na konkretnych przedmiotach?

Dziecko prawie 2,5 lat. Mowi tylko po swojemu. Bylismy w centrum i strasznie spodobaly mu sie elektryczne dzwi obrotowe. Caly czas wchodzil i wychodzil i tak bardzo dlugo sie bawil. Maz zabral syna bo juz jechalismy do domu. Syn nie dal sie odciagnac , wpadl w panike ,krzyczal ,piszczal wyrywal sie z rak nie mozna go bylo utrzymac . Nie chcial usiasc w foteliku wyginal sie do tylu caly czas krzyczal . Wszyscy sie patrzyli. wlaczylam bajke i ,przestal w jednej chwili . Czy to normalne zachowani

Lek. Katarzyna Szymczak

To raczej normalne zachowanie w tym wieku , była to mnie dla niego nowa rzecz i stąd taka ciekawość. Jeśli inne zachowania syna będą panią niepokoić sugeruję wizytę u pediatry.