Obawy a odstawianie leków na depresję lękową

Leczę się na depresję lękową. Właściwie "schodzę" już z tabletek. Czy mam prawo powiedzieć swojemu lekarzowi psychiatrze o swoich wątpliwościach czy po prostu jeśli nie mam konretnych objawów to nie powinnam mu zawracać glowy. Poza tym od zawsze panicznie boję się wojny i mam z góry narzucony obraz swojej śmierci, najpierw bd gwałcona i torturowana. Mam też wrażenie ze jak nie bd się modlic to świat upadnie. I stad moje obawy ze po odstawieniu leków wszystko się nasili i bd deorganizowac zycie.

Witam
Oczywiście powinna Pani rozmawiać ze swoim lekarze również o swoich obawach i wątpliwościach. Dodatkowo może powinna Pani się umówić do psychologa/na terapię, jeśli jeszcze Pani nie korzysta.
Pzodrawiam B.K.

Dzień dobry!

Obok przyjmowania leków, ważnym (a często - niezbędnym) elementem leczenia jest także psychoterapia. To miejsce, gdzie można świadomie pracować nad swoimi emocjami, myślami, przekonaniami, lękami itp.

Pozdrawiam!