Objawy nerwicy lękowej - czy powinnam rozpocząć leczenie?

Proszę o poradę od kilku lat zmagam się z nerwicą lękową. Na początku było unikanie zatłoczonych miejsc po jakims czasie ciągłe złe samopoczucie.Ciagle przez to chciało mi się płakać gdyż chciałam być nadal obecna w życiu rodzinnym. Przez to złe samopoczucie zaczęłam unikać spotkań rodzinnych i koleżeńskich i tak jest do dnia dzisiejszego jak ma dość do jakiegos spotkania jest to dla mnie wielki stres jestem bardzo napięta i ciągle myślę że kręci mi się w głowie, że źle sie czuję. Chciałam bardzo mieć drugie dziecko a bałam się być w ciąży nie z tymi lękami nie dam rady przejść wszystkiego w spokoju. Zaszłam w ciąże urodziłam synka chodź czasami było ciężko. Tych lęków jest odrobinę mniej ale podczas ciaży miałam ciągle takie myśli że to dla mnie za dużo żebym nie zwariowała i czegoś nie zrobiła sobie i dziecku. Jak dopadała mnie taka myśl za nią zataz był lęk i płacz że bardzo się tego boję, że nie chcę aby mnie to męczyło. Teraz przynajmniej raz dziennie mam takie myśli które wywiłują u mnie lęki i niepokój. Czy jest to niebezpieczne, czy te ja to tak nazywam krótkie doły powinnam zacząć leczyć. Czy to jest depresja? Nauczyłam się żyć z tym że ciągle źle się czuję ale ciągle boję się tych lęków i czasami takich głupich myśli które nagle pojawiaja się w głowie tak jakby wsztystko do niczego jest i odchodzą. Wtedy jest mi źle bo chce mi się żyć, być z rodziną a to mi nie pozwala...

Witam
Temat jest wielowątkowy i złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby przyjrzeć się swoim lękom, niepokojom, poznać niezaspokojone potrzeby i krok po kroku rozkminować to, co powoduje niechciane emocje i uporządkować je, co w konsekwencji poprawi nastrój i samopoczucie.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Panią,
Jeżeli lekarze stwierdzili u Pani nerwicę lękową,
to koniecznie należy ją wyleczyć.
Przy zaburzeniach nerwicowych zwykle są niezmiernie
trudności w sprawowaniu właściwej opieki nad dzieckiem,
Poza tym Pani lęki przenoszone są na dziecko.
Dlatego dla dobra Pani i dziecka konieczne
jest niezwłoczne podjęcie psychoterapii.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Tego typu zaburzenia lękowe mogą doprowadzić
do izolacji społecznej.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk,
rozdrażnienie, napięcie psychiczne,
nieumiejętność odpoczywania.
Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani
napięcie, niepokój, lęki i cierpienie.
Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie
naturę Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój
i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl