Czy te dolegliwości przy nerwicy lękowej są normlane?

Nerwica lękowa i natrętne myśli Witam, na początku czerwca zdiagnozowano u mnie nerwice lękowa. Na początku był to strach o schizofrenie, potem o pedofilie, potem wątpliwościami co do związku. Nie radzę sobie już sama ze sobą. Proszę powiedzieć mi czy to normalne ze w ciągu dnia potrafię myśleć o przeszłości, fantazjować o innym życiu, bać się przyszłości, mieć różne skojarzenia z różnymi wspomnieniami ? Już sama nie wiem co mi dolega. Boje się ze zamieni się to w jakieś urojenia, o ile już to nie są urojenia. Dodam tylko ze ja zawsze miałam tendencje do nadmiernego analizowania, obsesyjnego myślenia o problemach, czy ogólnie o jakiś rzeczach. Zawsze tez skupiałam się na sobie, swoim ciele i tak dalej. Męczą mnie myśli różnorakiego tematu. Dodam tylko ze mam takie przebłyski a propo tego co przeczytam w internecie, zaraz to przypisuje o sobie. Ta analiza wszystkiego i analiza własnych myśli, skupianie się tylko na tym mnie wykańczają. Dodam tylko ze od 7tyg przyjmuje Asentre. Czy da się to wyleczyć ?

Witam Panią,

Jeżeli lekarze stwierdzili u Pani nerwicę lękową,

to ona może powodować natrętne myśli, które Pani opisuje.

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,

ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną

i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk,

rozdrażnienie, napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.

Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani

napięcie, niepokój i stany lękowe.

Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie

naturę Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani lęków i natrętnych

myśli i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/