Czy te objawy sugerować mogą nerwicę lękową?

Dzień dobry.Od długiego czasu źle się czuję,a mianowicie praktycznie cały czas towarzyszy mi silny stres,lęk i niepokój.Drży mi głowa,czasem też mnie boli,ale ten ból nie jest jakiś bardzo silny,leciutki,prawie w ogóle go nie odczuwam,serce wali mi jak szalone,czuję ucisk w żołądku,włosy wypadają garściami,boję się,że niedługo będę łysa.Raz się objadam,a raz tracę cały apetyt i nie jestem w stanie nic przełknąć.Towarzyszą mi również wahania nastroju:raz jestem smutna,apatyczna,przygnębiona,nie mam chęci do życia,płaczę,za chwilę wesoła,radosna,pełna energii,śmieję się,żartuję,a jeszcze innym razem wybucham złością,krzyczę,bluzgam,wyżywam się na wszystkich,jestem agresywna,nie idzie się do mnie słowem odezwać.Oprócz tego cierpię na bezsenność,polega to u mnie na tym,że jakoś przesypiam tą noc,ale rano jestem ledwo żywa,wyczerpana,jakbym nic nie spała.Czasami ten stres i lęk są na tyle silne,że budzę się w środku nocy i potrafię nie spać do rana.W ciągu dnia często jestem zmuszona brać tabletki na uspokojenie,bo już nie daję rady,nic one nie pomagają,w nocy też czasami biorę,raz pomogą,a raz nie.Trochę to dziwne.Ostatnio zauważyłam u siebie nowe objawy:zawroty głowy,nudności,problemy z oddychaniem,też coraz gorzej widzę i mam takie uczucie jakbym była pijana albo naćpana.Raz miałam taki epizod,że obudziłam się w środku nocy,kręciło mi się w głowie,miałam wrażenie,że serce zaraz mi wyskoczy z piersi,cała się trzęsłam i chciało mi się wymiotować,myślałam,że umieram.Wzięłam tabletkę i po chwili przeszło.Dodam jeszcze,że miałam umówioną wizytę u psychiatry w połowie marca,lecz została ona odwołana przez koronawirusa.Proszę tylko o odpowiedź,czy może to być nerwica lękowa i jakieś rady,jak mogę sobie z tym radzić sama Pozdrawiam

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, stresujące

sytuacje? Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Przedstawione przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,

ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną

i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,

napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,

nieumiejętność odpoczywania…

Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często też mają uczucie

zawrotów głowy, osłabienia, duszności, kołatanie serca i wiele

innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła właściwą psychoterapię,

Dobre rady na portalu nie wystarczą.

Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pani problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/