Objawy rozdęcia bańki żołądka

witam mam dziecko które ma 5 lat ostatnio robilismy badania RTG klatki piersiowej i wyszło OBJAWY ROZDĘCIA BAŃKI ŻOŁĄDKA I ZAGIĘCIA ŚLEDZIONOWEGO JELITA GRUBEGO.Nie wiem czy to coś strasznego czy to chory żołądek boję się że coś jest nie tak a dziecko ma zapalenie płuc. chciałabym sie coś dowiedzieć na ten temat z góry dziękuje za szybką odpowiedz bardzo się martwię i nie wiem czy mam natychmiast jechać do lekarza.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacja wskazana jest kontrola u gastrologa dziecięcego. Lekarz zleci odpowiednie badania mające na celu ustalenie przyczyny występowania nieprawidłowości.