Objawy rzucenia alkoholu

Przeprowadzilismy rozmowe szczera z mezem zdaje sobie sprawe z tego ze ma problem . Postawilam go wczoraj i przycisnelam chce isc na terapie tylko gdzie moge z niej skorzystac. Jest mu ciezko widze po nim mimo to i tak stara sie kombinowac czy to normalne ? Jakie sa objawy rzucenia alkoholu?Powiedzial mi ze jak widzi sklep to go ciagnie tam i ma metlik w glowie prosze o porade>

Szanowna Pani,

osoby uzależnione od alkoholu często unikają pójścia na terapię. Stąd też biorą się wielkie problemy w ich leczeniu. Proszę poszukać w Pani miejscu zamieszkania poradni zajmujących się leczeniem uzależnień i tam się zgłosić.

Objawy odstawienia alkoholu to inaczej objawy abstynencyjne. Należą do nich m.in.:
drżenia mięśniowe, nadciśnienie tętnicze, tachykardia, nudności, wymioty, biegunki, bezsenność, rozszerzenie źrenic, wysuszenie śluzówek, wzmożona potliwość, zaburzenia snu, nastrój drażliwy lub obniżony, lęk.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Witam
Leczenie odwykowe może być prowadzone w systemie ambulatoryjnym ( pacjent z domu chodzi na zajęcia - można bez skierowania zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień)) lub w systemie zamkniętym ( w szpitalu na oddziale odwykowym- żeby skorzystać z tego typu leczenia wystarczy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu). Leczenie obejmuje między innymi zdobywanie wiedzy na temat uzależnienia od alkoholu, nabywanie umiejętności odmawiania, radzenia sobie z dolegliwościami związanymi z rzuceniem alkoholu, alternatywnymi sposobami radzenia sobie ze stresem. Trudności i dolegliwości opisywane przez Panią są normalne dlatego należy jak najszybciej zapewnić choremu fachową pomoc.
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak