Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżony poziom płytek przy ich dużej wielkości

Bardzo proszę o odpowiedź odnośnie wyników badań – czy są prawidłowe?  Wbc - 3,8, lymph - 44,8, mxd - 12,0, neut - 43,2, rbc - 5,04, hgb - 13,4, hct - 42,2, mcv - 83,7, mch - 26,6, mchc - 31,8, rdw-cv - 13,7, ptl - 136, pdw - 18,4, mpv - 12,1, p-lcr - 40,5. Trzy tygodnie temu zażywałam antybiotyk A***. Czy jest to możliwe, żeby miał wpływ na wyniki badań? I co może być przyczyną tego, iż mam za mało płytek krwi? Gdyż od małego po lekkim uderzeniu robiły mi się siniaki. Bardzo proszę o odpowiedz, bo bardzo się niepokoję.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Ma Pani rzeczywiście obniżony poziom płytek, ale ich niska ilość jest kompensowana ich zwiększoną wielkością. Pozostałe wyniki - w niewielkich odchyleniach - może być wynikiem przebytej infekcji.

Jeśli łatwo dochodzi u Pani do wynaczynień krwi i tworzenia się tzw "siniaków", to radziłabym wykonać dodatkowo badania: APTT, PT, INR.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy