Nadpłytkowość: jak można ją leczyć?

Wynik badania hematologicznego podaje, że poszczególne ilości takie jak erytrocyty, czy hemoglobina są za duże w stosunku do zakresu referecyjnego. Jak mogę leczyć nadpłytkowość?
KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nadpłytkowość jest to podwyższony poziom płytek krwi. Natomiast przyczyn zwiększonego poziomu erytrocytów i hemoglobiny może być wiele: fizjlogicznie podczas odwodnienia, przebywania na znacznych wysokościach. Bardzo rzadko jest to objaw czerwienicy prawdziwej, częściej przyczyny wtórne: wady serca, choroby płuc, nerek, skutek działania kortykosterydów.
Jeśli jest to izolowany wynik, bez towarzyszących jakichkolwiek objawów pogorszenia samopoczucia, nie ma powodów do obaw i potrzeby interwencji leczeniem. Jeśli jednak coś Panią niepokoi, proszę udać się po poradę do swojego lekarza.
Pozdrawiam!