Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza podwyższona liczba trombocytów?

Dzień dobry! Odebrałam wyniki morfologii krwi, w której wszystkie parametry mieszczą się w normie oprócz liczby trombocytów, która wynosi 512.000 tys. przy normie do 400.000. Rozumiem, iż jednoznaczna odpowiedź na pytanie o przyczynę jest niemożliwa, jednak chciałam się zapytać czy jest to duże odchylenie i co powinnam w takiej sytuacji zrobić. Około 2-3 tyg. przed wykonaniem badania chorowałam przez parę dni (przeziębienie, objawy grypowe, gorączka). Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Przyczyn podwyższonego poziomu płytek krwi jest wiele. Może byc to cecha osobnicza, efekt stosowania niektórych leków, choroby krwi. Proponuję powtórzyc badanie w odstępie 2-3 tygodni. Warto także sięgnąc do wyników wykonywanych w przeszłości morfologii krwi i z nimi zgłosic się do lekarza.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy