Czy obniżona liczba płytek krwi ma związek z moimi objawami?

Mam 16 lat. W grudniu zachorowałam, podczas choroby miałam spuchnięte ręce od łokci w dół. Przez ten ból nie byłam w stanie nawet podnieść szklanki. Lekarz przepisał mi antybiotyk i objawy przeszły. Jednak niedługo po tym (na początku stycznia) powtórzyły się te same objawy. Tylko, że tym razem bolały mnie jeszcze plecy, a gdy położyłam się na łóżku nie byłam w stanie wstać, ani się przekręcić z powodu bólu. Jeszcze tego samego dnia wybrałam się do lekarza i zostałam skierowana na badania krwi. Wyniki odebrałam dzień później i zaniepokoiła mnie bardzo niska ilość płytek krwi, moje plt wynosiło jedynie 96... po kilku dniach znów musiałam powtórzyć badanie i plt wynosiło 102. Jednak z tego co pamiętam drugim razem nie byłam na czczo.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Małopłytkowość i opisywane pozostałe objawy mogą mieć związek - być objawami jednego zespołu chorobowego. Czy istnieje związek bezpośredni odpowiedzieć można po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania fizykalnego. Wątpliwości nie ulega fakt, że wszystkie wymienione objawy budzą niepokój i wymagają diagnostyki.
Pozdrawiam