Obsesja dotycząca słodyczy

Chciałabym się poradzić, ponieważ mam dość istotny problem. Od zawsze lubiłam słodycze, ale teraz czuję jakby to zmieniało się w moją obsesje. Gdy mam za dużo czasu wolnego i najzwyczajniej w świecie nic nie robię cały czas moje myśli wędrują do jedzenia. Nie odczuwam głodu tylko potrzeba zjedzenia czegoś. Próbuje z tym walczyć, ale przegrywam sama ze sobą chwilowo tracąc rozum. Usprawiedliwiam się "to tylko jeden kawałek", albo "to ostatni kawałek". Chciałabym wiedzieć jak sobie z tym poradzić

Dzień dobry :)

Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa lub psychoterapeuty, który specjalizuje się w tego typu zaburzeniach. Taki specjalista pomoże Pani odkryć jaka jest przyczyna obsesyjnych myśli o jedzeniu oraz jak się ich wyzbyć.

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam,

bardzo prawdopodobne, że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania i tu potrzebna będzie pomoc psychoterapeuty i dietetyka.Proszę skonsultować sprawę ze specjalistami.
Ja zawsze też powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
Apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk