Obsesyjne uzależnienie od słodyczy

Dzien dobry, mam pytanie :) Mam 33 lata, przez 3 ostanie lata przytyłam 12 kg. Nie wiem jak zacząć dietę... jestem uzależniona od slodyczy, potrafię zjeść całą czekoladę na raz, albo 3 batoniki czekoladowe. Jestem śwaidoma, ze robię sobię krzywdę. Slodycze mnie gubią, a jednak nie mam wystarczająco silnej woli, aby przestać je jesc. Co mogę zrobić , ze apetyt mi minał ? Ola , 33 lata

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

wskazana by była konsultacja ze specjalistą od zaburzeń odżywiania ( psychologiem), może Pani skorzystać z najbliższej poradni bez skierowania od lekarza POZ.

Pozdrawiam

Dobrym rozwiązaniem byłoby udanie się do psychologa, dietetyka lub osoby, która łączy te dwie specjalności czyli psychodietetyka.

Pozdrawiam!