Od czego zacząć diagnostykę takich objawów?

Hej wszystkim, Mam 27 lat i od około roku męczą mnie dość nietypowe objawy: 1. Odruch wymiotny. 24h na dobe, nawet podczas snu. Nie jest to taki pełny odruch z rykiem dzikiego zwierza, ale krótkie skurcze krtani i szyi. Nie mogę wypowiedzieć jednego zdania bez zachłyśnięcia się i przerwania w połowie. Nie mam problemów z przełykaniem podczas jedzenia czy picia. 2. Mylą mi się strony. Muszę po coś sięgnąć lewą ręką, to wpierw prawa wykonuje spastyczny ruch, i po mikrosekundzie jak się zorientuję to "świadomie" muszę lewą ręką wykonać ruch. Proste czynności które normalnie wykonuje w automacie jak zmywanie, pisanie na klawiaturze czy wieszanie prania muszę wykonywać na pełnym skupieniu, bo inaczej wszystko wypada mi z rąk. -Zaniki pamięci - kilka razy w ciągu dnia odklejam się na kilka/kilkanaście sekund i "budzę się" w sytuacji. Ciągłość logiczna takiej sytuacji jest zachowana, czyli np. stoję z pustą szklanką i butelką wody w kuchni, i pamiętam że miałem po tą wodę wstać. Nie pamiętam drogi do kuchni. -Spadek masy ciała - nie wiem czy to objaw, ale całe dorosłe życie moja waga oscylowała w okolicach 105kg(wzrost 187). w ostatni rok spadłem do 87kg, bez żadnych zmian żywieniowych, minimalnie zwiększyłem wysiłek fizyczny - z zerowego do 1-2 razy w tygodniu ok 30min cardio. Cukier w normie, ciśnienie zmierzone przed pisaniem tego pytania 125/61 tętno 75. Internista NFZ nr 1. Powiedział że ruchy krtani to pewnie reakcja na zarzucanie kwasu z żołądka i przepisał inhibitory pompy protonowej pomimo moich zapewnień że nie mam zgagi, nic nie boli, mogę jeść czekoladę, pić alkohol zapijając miętą i nie mam objawów przełykowych. Resztę objawów olał mówiąc że to pewnie przez stres. Internista NFZ nr 2. Osłuchał, zajrzał do gardła a później wykonał kuriozalne(dla mnie przynajmniej)badanie: kazał mi się położyć i zaczął dość zdecydowanymi ruchami, wręcz silnymi masować klatkę piersiową w różnych punktach i pytał czy boli i czy czuję dyskomfort. Bólu i dyskomfortu nie doświadczyłem więc zalecił konsultacje z terapeutą, bo pewnie połykam powietrze. Objawy pogarszają się systematycznie. Chciałbym poznać Wasze opinie co może powodować takie objawy, co sądzicie o badaniach lekarzy z którymi miałem do czynienia, i do jakiego specjalisty(już prywatnie) skierować się w pierwszej kolejności. Dziękuje i pozdrawiam!

Pewnie jest wiele czynników, które mogą powodować tak różne i zmienne objawy; do omówienia na pełnej konsultacji !

WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki ; Ważna pełna historia choroby i historia leczenia ; Podstawowe badania laboratoryjne krwi, żelazo, ferrytyna, TSH , EKG i inne Jak badanie EEG; inne badania laboratoryjne ?? Krzywa cukrowa i insulinowa ???

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; zbadanie, ocena wyników; ; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ?Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Warto rozważyć też rozmowę z Psychologiem i Psychiatrą, niektóre objawy mogą mieć podłoże psychosomatyczne; / kula w gardle, mdłości, zespół jelita drażliwego. wahania łaknienia .../ Pozdrawiam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog