Odchudzanie i ćwiczenia po urazie kolana

Witam. 10 lat temu miałam wypadek samochodowy,mam uraz kolana, rzepka mi wypadła i mam dziury po rowerze na nodze. Chciałabym schudnąć,ćwiczyć i utrzymywać dietę, ale przez kolano nie mogę. próbowałam z chodakowska, ale po chwili zaczyna boleć mnie cała noga. czy w takim wypadku fizjoterapeuta moze pomoc przydzielic odpowiednie cwiczenia? źle się czuje w swoim ciele, chciałabym móc uprawiać jakiś sport czy ćwiczenia ale po prostu nie mogę :( proszę o pomoc..

Witam serdecznie,

Przy takim urazie z pewnością nie polecam ćwiczeń P.Chodakowskiej, która wiele elementów wykonuje niepoprawnie. Do tego nie powinna Pani sama wybierać treningów aby nie obciążać kolana. Odpowiednim krokiem jest wizyta i porada u specjalisty, który doradzi Pani jakie ćwiczenia będą odpowiednie i bezpieczne.

W razie dodatkowych pytań lzachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk