Odchudzanie podczas chemioterapii

Jak schudnac w czasie trwania chemioterapii? Dzien dobry, Mam 26 lat, 16 cm i obecnie waze 70kg :-( W lipcu 2013 zaczelam leczenie z powodu miesaka dolu podkolanowego z przerzutem do pluc. W sierpniu mialam wyciety guz z dolu podkolanowego. Niestety pluca nadal mam nieoperacyjne wiec jestem w trakcie chemioterapii. Nie wiem co zrobic od poczatku leczenia przytylam 12kg :-( Ze wzglegu na operacje nogi i guzy w plucach moja aktywnosc fizyczna jest minimalna jem malo wiec dlaczego tak przytylam?

Witam serdecznie, w Pani przypadku nie jest wskazane stosowanie diety redukcyjnej. Organizm jest osłabiony ze względu na liczne zabiegi i chemioterapię, a odchudzanie może wprowadzić Panią w stan niedożywienia. Wówczas organizm nie będzie mógł się regenerować.

Możliwe, że Pani dieta ma nieodpowiednią wartość energetyczną- w tym celu przydałaby się analiza Pani sposobu żywienia. Możliwe również, że ma Pani obrzęki- dzięki temu masa ciała wzrasta. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to zachęcam do wykonania analizy składu ciała.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska