Odchudzanie przy niedoczynności tarczycy

Witam! Mam 16 lat i problemy z nadwagą. Ważę koło 83 kilo przy wzroście 154 cm i bardzo mi to przeszkadza. Wyczytałam, że przy moim wzroście powinnam ważyć 55-60 kilo. Bardzo chcę schudnąć, jednak jest jeden problem, bo mam niedoczynność tarczycy oraz zagrożenie cukrzycą. To bardzo przeszkadza w chudnięciu. Chciałabym by ktoś pomógł mi dostosować dla mnie jakąś dietę, która by nie szkodziła mojemu zdrowiu oraz pozwoliła mi schudnąć. Unikam już nawet słodyczy i różnych kalorycznych rzeczy... Bardzo proszę o pomoc.

Witaj Paula! Na początek powinnaś skontaktować się z endokrynologiem w celu dobrania odpowiedniej dawki leków, na niedoczynność tarczycy. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniej diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Tylko takie postępowanie zagwarantuje sukces. Jeżeli chodzi o dietę zacznij spożywać posiłki o regularnych porach najlepiej 5 razy dziennie. Ponadto jedz śniadanie w ciągu 30 minut od wstania z łózka, a kolację na 2 godziny przed snem. Tylko takie zachowanie pozwoli rozruszać metabolizm. Na śniadanie i 2 śniadanie staraj się spożywać produkty nabiałowe - ser biały, jogurt naturalny, mleko, maślanka, gdyż zawierają kwasy CLA, ułatwiające chudniecie oraz dieta bogatobiałkowa przyspiesza metabolizm. Zamień pieczywo jasne na pełno ziarniste, a do pieczywa stosuj wędlinę lub ser żółty. Pij duże ilości zielonej herbaty, gdyż hamuje namnażanie i ogranicza powstawanie nowych komórek tłuszczowych. Ponadto pij wodę mineralną z jodem np. Ustronianka z jodem gdyż, ten pierwiastek przyspiesza przemianę materii, tym samym proces chudnięcia. Codziennie powinnaś zjadać około 1500kcal. Ponadto uprawiaj regularne ćwiczenia fizyczne. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek