Odchudzanie z ud i brzucha u 13-latki

Witam, Mam 13 lat 162 cm wzrostu i ważę 67 kg. Mam grube uda i brzuch.Chciałabym osiągnąć wagę 58 kg.Często chodzę na na 15 minutowe spacery z psem.Moim ulubionym zajęciem jest jazda na rolkach ok. 1 godzina. Jadam 2 posiłki dziennie czasami 3 .Śniadanie i obiad ,kolacje od czasu do czasu . niestety podjadam.Proszę o skuteczne ćwiczenia.Chciałabym zrzucić z ud i brzucha. Ps. Lubie biegać
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Regularna aktywność fizyczna jest bardzo dobrym nawykiem i powinna być systematycznie stosowana. Każdego dnia należy poświęcić ok 45min do 1 h na dowolną formę sportu.
Błędnym nawykiem jest natomiast spożywanie zbyt małej liczby posiłków. Powoduje to bardzo niską podaż energii co z kolei przyczynia się do odkładania przez organizm "zapasów" w postaci tkanki tłuszczowej. Najlepiej byłoby więc zwiększyć liczbę posiłków do 5 i zadbać o to, aby było one urozmaicone i składały się ze zdrowych produktów.
Konieczna jest też rezygnacja ze słodyczy i słonych przekąsek typu chipsy.W momencie pokusy, warto sięgnąć po świeży owoc lub warzywo, bądź też przygotować koktajl na bazie owoców i jogurtu, czy sporadycznie galaretkę z owocami.
Spośród produktów zbożowych polecam wybierać pełoziarniste. Źródłem białka w diecie powinno być natomiast chude mięso i ryby oraz produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu (najlepiej 1,5%)

Ćwiczeniem angażującym duże grupy mięśniowe jest pływanie oraz nordic walking - dla Pani jak najbardziej wskazane. Polecałbym jednak naukę pod kątem instrukora, aby dobrze wykonywać technikę.