Jak schudnąć i odmienić swoje życie?

mam 16 lat i waze ponad 90 kilo i nienawidze nie tylko swojego ciała ale i mojego podejścia..nienawidze braku silnej woli.Chciałabym być w końcu szczęśliwa nastolatką bo narazie jestem dziewczyną z wieczną depresją bez pomysłu na siebie i zmiany na lepsze..
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Egzotyczny deser czekoladowo-waniliowy

Masz ochotę na coś słodkiego? Spróbuj czegoś nowego - proponujemy egzotyczny deser czekoladowo-waniliowy. Nie martw się, że to może być za trudne. Instrukcja podana jest na filmie.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Przede wszystkim należy mieć świadomość, że ten wewnętrzny stan braku samoakceptacji jest wykształcony w wyniku negatywnych myśli i nie zniknie pod wpływem utraty masy ciała. Starania o zaakceptowanie siebie są pierwszym krokiem, jaki należałoby podjąć w tym przypadku.
W kwestii żywienia, warto przeanalizować swoje nawyki i wprowadzić zmiany, które pomogą zredukować masę ciała.
Przede wszystkim proponuję wprowadzić system 5 posiłków dziennie- mniej objętościowo, ale częściej. Taka regularność wpłynie korzystnie na metabolizm.
Konieczna jest też rezygnacja ze słodyczy i słonych przekąsek typu chipsy.W momencie pokusy, warto sięgnąć po świeży owoc lub warzywo, bądź też przygotować koktajl na bazie owoców i jogurtu, czy sporadycznie galaretkę z owocami.
Spośród produktów zbożowych polecam wybierać pełoziarniste. Źródłem białka w diecie powinno być natomiast chude mięso i ryby oraz produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu (najlepiej 1,5%)
Warto też wprowadzić codzienną aktywność fizyczną. Może to być początkowo zaledwie 20 min ćwiczeń, które stopniowo będą wydłużane.

0

Z ciałem należy współpracować, odczytywać prawidłowo jego sygnały. Jeżeli nie dopieszczamy go ruchem, jedzeniem i myślami, to robi nam pod górkę. Nie ma innego wyjścia. Ono nie potrzebuje diet, głodzenia i umartwiania. Jedzenie naturalne, wolne od chemii, dopasowane do pór roku, naturalnie przygotowywane spowoduje dążenie ciała do równowagi. Powrót do tradycyjnego odżywiania w oparciu o pełne zboża, warzywa, fasolki odkwasi organizm, co ułatwi chudnięcie i pozytywne myślenie. Odżywianie wpływa na emocje i często nie pozwala na złapanie głębszego oddechu. Daj sobie pomóc :)

0

Witam, z reguły brak silnej woli jest związany ze stawianiem sobie mało realnych celów. Oszukujemy siebie, że od jutra przejdziemy na dietę i schudniemy 25 kg w miesiąc. Należy podejść do sprawy spokojnie. Ustal sobie realny cel np. 1 kg tygodniowo. Przemyśl swój sposób odżywiania i zanotuj jakie błędy popełniasz. Następnie zastanów się nad racjonalnym jadłospisem dla siebie. Ważne żeby uwzględniał on minimum 4 posiłki dziennie. Buduj te posiłki z produktów naturalnych, nie przetworzonych, o dużych wartościach odżywczych. Sprawdź jak wygląda piramida żywieniowa i zobacz jakie powinny być proporcje poszczególnych produktów w codziennej diecie. Poza tym włącz odpowiednią ilość ruchu i 1 raz w tygodniu monitoruj efekty diety. Zmiana sposobu odżywiania oraz sport wpłynął pozytywnie nie tylko na zmianę figury, ale także poprawią Twoje samopoczucie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty