Odczuwanie wewnętrznego gniewu

Jakis czas temu w ciągu jednego dnia straciłem cale swoje oszczędności + zaciagnolem kredyt. Od tego momentu moje życie zmieniło sie o 180 stopni. Mam 25 lat nikt z rodziny i znajomych prócz jednego przyjaciela niewie co sie stało jadnak przedzej czy pożniej pewnie zauważą. Problem polega na tym, ze czuje ogromny wewnętrzny gniew ( nie jestem smutny ) za swoja głupotę, od kilkunastu dni udaje mi się spać max 4-5h na dobę, do tego dochodzą bóle głowy. Czy powinienem udać sie do specjalisty?

Myślę że przydałoby się w tej sytuacji wsparcie psychologa, który pomógłby przejść ten trudny czas, tym bardziej że dożo stresu jeszcze przed Tobą i nie ma się co czarować- łatwo nie będzie. Nie dość że są problemy z pieniędzmi to jeszcze cała sytuacja owiana jest tajemnicą- oczywistym jest że sytuacja powodować może ogromny stres, a dodatkowo odczuwać możesz na siebie złość. Próbuj wyrzucać z siebie te negatywne emocje, jak najwięcej rozmawiaj z przyjacielem, uprawiaj sport, rozważ również poinformowanie rodziny o zaistniałej sytuacji- to na pewno zdejmie z Ciebie spory ciężar. No i przede wszystkim musisz przestać siebie karać, wyrzuty sumienia mogą naprawdę zniszczyć życie człowieka. Każdą "głupotę" którą robimy w życiu możemy potraktować jako mniej lub bardziej bolesna lekcję, ważne żeby wyciągnąć z niej wnioski, spróbować naprawić błędy, a potem cóż- żyje się dalej.Jako ludzie mądrzejsi i z większym bagażem doświadczeń. Nie wiem jaka sprawa dotyczy akurat Ciebie ale jeśli straciłeś oszczędności na skutek hazardu to proponuję udać się do specjalisty przeszkolonego w leczeniu uzależnień behawioralnych (terapia ta nieco się to różni od tej proponowanej np. alkoholikom). Pozdrawiam serdecznie, Monika